Pradedančiojo vadovas, kaip pasiruošti pirmąjį saulės elektrinės komplektą

Saulės energijos panaudojimas – tai žingsnis į tvarumą ir energetinę nepriklausomybę. Naujokams, kurie dar nesusipažinę su saulės technologijomis, pirmojo saulės elektrinės komplekto statyba gali atrodyti bauginanti. Tačiau, gavus tinkamus patarimus, saulės elektrinės komplektas, jo įsigijimas, surinkimas ir priežiūra gali būti naudingas „savarankiškas“ projektas, kuris ne tik sumažins jūsų anglies dioksido pėdsaką, bet ir sumažins jūsų sąskaitas už energiją. Šiame išsamiame vadove sužinosite, kaip išsirinkti, surinkti ir prižiūrėti pirmąjį saulės elektrinės komplektą, pritaikytą jūsų namų ūkio energijos poreikiams.

1 žingsnis: supratimas apie saulės elektrinių rinkinius

Saulės elektrinės rinkinį paprastai sudaro saulės kolektoriai, inverteris, akumuliatoriai, montavimo įranga ir laidai. Šie komponentai veikia kartu, kad saulės šviesą paverstų elektra, kuri gali aprūpinti jūsų namus energija. Rinkinio dydis ir talpa priklauso nuo to, kiek jums reikia energijos, kuri matuojama vatais (W).

2 žingsnis: energijos poreikių įvertinimas

Prieš įsigydami rinkinį, turite nustatyti savo energijos poreikius. Pradėkite skaičiuoti bendrą prietaisų ir įrenginių, kuriuos planuojate maitinti, galią. Paprastai vidutinis namas per mėnesį suvartoja apie 877 kWh, tačiau jūsų poreikiai gali skirtis. Peržiūrėkite savo sąskaitas už elektros energiją, kad suprastumėte savo vartojimo įpročius.

3 žingsnis: tinkamo saulės elektrinės komplekto pasirinkimas

Rinkdamiesi saulės elektrinės komplektą, atsižvelkite į šiuos veiksnius:

 • Galia: Rinkinys turėtų atitikti arba viršyti jūsų vidutinį dienos suvartojimą. Jei jūsų namuose per dieną suvartojama 30 kWh, ieškokite rinkinio, kuris galėtų pagaminti tokį kiekį.
 • Sudedamųjų dalių kokybė: Rinkitės patikimus prekės ženklus, kurių efektyvumas yra įrodytas. Didesnio efektyvumo saulės kolektoriai iš anksto gali kainuoti brangiau, tačiau jie veiks geriau ir užims mažiau vietos ant stogo.
 • Garantija ir palaikymas: Įsitikinkite, kad rinkiniui suteikiama garantija. Geras klientų aptarnavimas gali būti neįkainojamas, kai reikia pašalinti gedimus įrengimo ar techninės priežiūros metu.

4 žingsnis: idealios vietos paieška

Saulės kolektorių efektyvumas labai priklauso nuo jų vietos:

 • Orientacija: Šiaurės pusrutulyje saulės kolektoriai turėtų būti nukreipti į pietus, kad per dieną sugertų daugiausia saulės šviesos.
 • Kampas: Kad saulės baterijos būtų optimaliai apšviečiamos ištisus metus, jos turėtų būti pakreiptos kampu, lygiu jūsų geografinei platumai.
 • Pavėsis: Venkite medžių, pastatų ar kitų kliūčių užtamsintų vietų, ypač didžiausio saulės spindulių kiekio valandomis.

5 veiksmas: saulės elektrinės rinkinio surinkimas

Surenkant saulės elektrinės rinkinį reikia turėti tam tikrų pagrindinių elektros žinių ir laikytis saugos protokolų. Pateikiame supaprastintą procesą:

 • Sumontuokite montavimo įrangą: Pritvirtinkite montavimo įrangą prie stogo ir įsitikinkite, kad ji pakankamai tvirta, kad išlaikytų plokštes ir atlaikytų oro sąlygas.
 • Pritvirtinkite saulės kolektorius: Pritvirtinkite plokštes prie montavimo konstrukcijos. Įsitikinkite, kad jos patikimai pritvirtintos ir tinkamai sujungtos.
 • Nustatykite inverterį: Inverteris konvertuoja plokščių gaminamą nuolatinės srovės elektrą į kintamosios srovės elektrą, kurią naudoja buitiniai prietaisai. Jį reikėtų įrengti netoli plokščių, bet vėsioje, šešėlyje esančioje vietoje.
 • Laidai: Prijunkite saulės kolektorius prie keitiklio, tada keitiklį prijunkite prie namų elektros sistemos. Šiam veiksmui atlikti patartina samdyti sertifikuotą elektriką, kad būtų užtikrintas saugumas ir atitiktis vietos elektros taisyklėms.
 • Akumuliatorių saugykla (pasirinktinai): Jei jūsų rinkinyje yra akumuliatoriai, prijunkite juos, kad galėtumėte kaupti perteklinę energiją ir naudoti naktį ar debesuotomis dienomis.

6 žingsnis: saulės energijos sistemos priežiūra

Techninė priežiūra yra labai svarbi siekiant užtikrinti, kad jūsų saulės elektrinė ilgą laiką veiktų efektyviai. Reguliarios techninės priežiūros užduotys:

 • Saulės kolektorių valymas: Dulkės, šiukšlės ir paukščių išmatos gali sumažinti saulės kolektorių efektyvumą. Kas kelis mėnesius valykite plokštes vandeniu ir minkštu šepečiu.
 • Jungčių tikrinimas: Kasmet patikrinkite elektros jungtis, ar nėra nusidėvėjimo ar korozijos požymių.
 • Veikimo stebėjimas: Reguliariai tikrinkite energijos gamybos statistiką naudodami inverterio stebėjimo sistemą. Staigus efektyvumo sumažėjimas gali reikšti problemą.

Pabaigos žodis

Saulės elektrinės komplekto kūrimas ir priežiūra – tai aktyvus požiūris į energijos vartojimą, kuris gali gerokai sumažinti jūsų sąskaitas už elektrą ir poveikį aplinkai. Suprasdami savo energijos poreikius, pasirinkdami tinkamą įrangą ir laikydamiesi kruopščių įrengimo ir priežiūros procedūrų, galite efektyviai išnaudoti saulės energiją. Šis projektas ne tik suteikia energetinę nepriklausomybę, bet ir suteikia pasitenkinimą, kad prisidedate prie tvarios ateities kūrimo.

Author: Herkus