Kanabinoidai: kas tai?

Paskutiniais metais kanabinoidai tapo vienu iš svarbiausių terapijų mokslinių tyrimų objektyvų. Tiems, kas neseniai susipažino su šiuo terminu, gali kilti daugybė klausimų. Pradedant nuo to, kas yra kanabinoidai ir kaip mes juos gauname, iki to, kaip jie veikia mūsų smegenis ir kokia yra jų terapinė nauda? Šioje nuoseklioje studijoje mes detaliai apžvelgsime kanabinoidų svarbą ir tai, ką tie chemikalai padaro žmogaus organizme.

Kanabinoidai kas tai ir kaip mes juos gauname?

Kanabinoidai yra natūraliai pasitaikančios cheminės medžiagos, kurios yra susijusios su endokanabinoidų sistema žmogaus organizme. Tai yra cheminiai junginiai, susiję su augalais, tokiais kaip kanapės, tačiau jie yra gaminami ir, pvz., žmogaus kūne. Mes gauname juos ir iš kanabinoidų produktų, tokio reiškinio pavadinimu kaip CBD aliejus. Kanabinoidų rūšių yra daugybė, bet dvi svarbiausios yra tetrahidrokanabinolis (THC) ir kanabidiolis (CBD).

Kaip veikia kanabinoidai žmogaus kūne?

Kanabinoidai veikia mūsų kūnus per endokanabinoidų sistemą (ECS). Tai yra kelių valdymo centrų tinklelis, kuris reguliuoja daugybę mūsų kūno fiziologinių procesų. Jiems būdingas cheminis junginys, kurio vadinama anandamidu, yra susijusi su nervų ląstelėmis ir jų blokada. Tačiau likusios mūsų endokanabinoidų sistemos dalys taip pat turi reikšmės, įskaitant receptorius, į kuriuos jungiasi kanabinoidai, ir fermentus, kurie skatina anandamido gamybą.

Kokia yra kanabinoidų terapinė nauda?

Kanabinoidai turėjo daug sėkmingų panaudojimų medicinoje, įskaitant skausmo ir nelygybių šalinimą, ir yra naudojami gydant depresiją ir nerimą. Vienas iš jų – THC – yra ypač žinomas dėl to, kad sukelia euforiją ir suvartojamas kaip vaistas nuo skausmo. Kanabidiolis (CBD) taip pat turi nuostabų potencialą gydyti rūšį ligų, įskaitant epilepsiją, kaip įveikti nerimą, sutrikimų spektrą ir piktybinius navikus.

Kokios yra kanabinoidų neigiamos sąveikos?

Nepaisant to, kad kanabinoidai yra naudojami gydymui, jie taip pat turi neigiamą sąveiką su asmenų psichika tuo tarpu kitiems – su motorika. Reaguojant į kanabinoidus, sergantys žmonės gali patirti emocinius sutrikimus, depresiją arba suprastėjusias psichines funkcijas. Tai yra prieastys, kodėl kai kuriems pacientams nerekomenduojama naudoti kanabinoidų dažniau, nei išrašė gydytojas.

Kokios tendencijos žiūrint į kanabinoidų industriją?

Nors kanabinoidai yra daug pažinimo reikalaujanti sritis, jų suvartojimo paklausa yra nuolat didėjanti. Pasak naujausių tyrimų, rinkos mažmeninės vertės gali viršyti 20 milijardų eurų per ateinančius dešimt metų. Ši tendencija gali būti nulemta, kad mūsų visuomenė pasirengusi daugiau sužinoti apie kanabinoidus ir jų naudą medicinos sferoje.

Author: Herkus